Photoshop’ da PDF Belgesi Nasıl Açılır?

photoshop-da-pdf-belgesi-nasıl-açılır

Photoshop’da PDF Belgesi Nasıl Açılır?

Photoshop ile pdf belgelerini nasıl içeri aktarıp ve nasıl düzenleme yapacağınızı anlatacağım. Yapacağımız İşlemler oldukça basit ve kolay. Bu işlemleri en sade bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Yapamadığınız ve sormak istediklerinizi yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

Pdf belgeleri neden içeri aktarma gereği duyarız?

Şimdi pdf belgesini iki istek üzerine içeri aktarma gereği duyarız. Pdf belgenizde bir fotoğraf veya AutoCad ortamında çizilmiş bir projeyi AutoCad programına ihtiyaç duymadan proje içeriğini görüntülemek için kullanabilirsiniz. Aşağıda ki görselde örnek olması için AutoCad ortamında çizilmiş bir projenin pdf çıktısı olarak alındığını görebilirsiniz. Sol panelde katmanlar kısmını göreceksiniz. Burada projede kullanılan katmanları(Layer) göz simgesine tıkladığınızda projede ki çizgilerinde gözükmediğini göreceksiniz. Böylece detaylı olarak istemediğiniz çizgileri kapatıp projenizi inceleyebilirsiniz.

Hazırladığımız pdf belgesini aktarmadan önce hangi pikselde ya da kağıt formatında çalışacağımızı seçmeliyiz. Doğrudan photoshop programına aktarırsak pdf ebatları geçerli olacaktır. Biz burada A4 formatında çalışacağımız için A4 kağıt formatını seçiyoruz.e

Yapacağımız işlemler şöyle;

1-Dosya (File)

2-Yeni (New) Kısa yolu (Ctrl+N)

3-Aşağıda ki görselde ki ayarları yapın ve tamam tıklayın.

Yeni sayfamız açıldı ve yapmamız gereken pdf belgemizi bu sayfa üzerine sürükleyip bırakmanız. Daha sonra şöyle aşağıda ki görselde ki gibi bir pencere açılacaktır. Bu pencerede hiçbir işlem yapmadan Tamam tıklayın ve belgeyi aktarma işlemleri başlasın.

Aktarma işlemi bittikten sonra örnek olması için aşağıda ki görselden gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Photoshop programına pdf belgesini aktarma işlemleri bu kadar basit ve kolay. Fotoğraf içeren pdf belgelerinizi de aynı işlemleri tekrarlayarak yapabilirsiniz.

Paylaşmak önemsemektir!

You May Also Like

About the Author: MertKaan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir