Bir tasarımcı nasıl olmalıdır? Sizce…

Tabi ki bir tasarımcının olmazsa olmaz özelliklerini saymayacağım. Özgün, kreatif, orijinal vs. Burada bahsetmek istediğim daha farklı bir konu. Bir ressam dendiğinde akla ilk gelen kırmızı ve ya farklı renkte kasket veya fular yada olmazsa olmazlarından piposu.

Türkiye’de tasarımcı olmak çok zordur. Her alanın kendine has tasarım yönteminden bahsetmek istemiyorum. Kendi mesleğim olan YAPI RESSAMLIĞI üzerine bahsetmek istiyorum. Mimari tasarım öylece gelişi güzel, kendiliğinden olmayacağını, soyut bir fikri somut halde görülebilmesi için gerekli hayal gücü ve teknik bilgiyle sunum yapabilme yetisi gereklidir.

  Uzay çağının ve tekniğinin gelişmesiyle yeni yeni ortaya çıkan meslekler arasında digital tasarım meslekleri de vardır.

Ve bombanın patladığı an. Mimari tasarıma tekrar geri geldik. Mimari ve endüstriyel tasarımda bulunan bir çok digital tasarım programları varken 3DS MAX, eklentileri ve diğer yardımcı programlar ile ortaya çıkacak ürünü Tasarımcının en büyük silahı olan HAYAL GÜCÜNÜN sergilenmesine yardımcı olacak bilgisayar programlarının, kullanıcılarının kendine ve meslektaşlarına sunduğu tecrübe paylaşımının faydalı olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak önemsemektir!

You May Also Like

About the Author: Erkan ÖLMEZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir