Basit ve Etkileyici Duvar Boyama Teknikleri Nelerdir?

duvar boyama teknikleri 07

Basit ve Etkileyici Duvar Boyama Teknikleri Nelerdir?

Evimizin salon veya odalarınızı küçük dokunuşlarla olduğundan çok daha farklı hale getirebilirsiniz. Anlatacağımız bu teknikleri hemen hemen herkesin rahatlıkla uygulayabileceği tekniklerdir. Bu yapacağınız küçük ama etkili değişimlerle evinize gelen misafirleri etkileyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu teknikleri uygularken sizlere liste dolusu ürün almanıza hiç gerek yok hatta bazı tekniklerde evinizde ki malzemelere gerek duyacaksınız. Uygulama sonucunda yaptığınız boyama işlerinden hem zevk alacaksınız hemde yeni halini gördükçe kendinizle gurur duyacaksınız. Haydi başlayalım…

Teknik 1

Bu oldukça basit tek yapmanız gereken bir adet büyük şırıngaya ihtiyacınız olacak. Görselde olduğu gibi tavandan aşağı doğru şırınga yardımı ile boyayı akıtıyoruz.

duvar boyama teknikleri 01

Teknik 2

Süngerin boya işinde kullanacağınız belkide hiç aklınıza gelmemiştir. Sünger yardımı ile tuğla deseni yapabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm elde etmek için görselde ki gibi küçük delikler açabilirsiniz.

duvar boyama teknikleri 2

Teknik 3

Desen çizerek boyama işlemi göze çok hoş gelebilir. Ama bu tekniği uygularken diğer tekniklerden biraz daha dikkatli olmalısınız. Çevrenizde ki hırdavatçılardan ya da basit bir arama ile internet üzerinden desenli rulo diye arama yapın. Güvenilir bir site olmasına dikkat edin. Fiyatları da diğer rulolara göre biraz farklı olabilir. Desen ve ürün kalitesine göre fiyatlar da fark etmekte.

Teknik 4

İster bir kağıda isterseniz bir karton parçası kullanın fark etmez. İstediğiniz bir deseni kağıda çizin ve çizdiğiniz deseni keserek çıkartın. Yaptığınız deseni duvara yapıştırın ve üzerini boyayın. Bu teknikle çocuk odasına bulut ya da çiçek çizerek ona özel bir oda olduğunu gösterebilirsiniz. Bu yaptığınız boyama ile çok mutlu olacağına eminiz.

Teknik 5

Evet bu teknik ise boyadığınız bir duvarı kurumadan sert bir fırça ya da süpürge ile üzerinden geçiyoruz. Oldukça basit bir teknik değil mi?

Duvar Boyama Teknikleri

Teknik 6

Para bandı ile duvar boyama yapabilirsiniz. Bu boyama geometrik olacaktır. Serbest değiliz ve hata yapma payımız sıfır denecek kadar azdır. Yapmak istediğiniz geometrik deseni para bandı yardımı ile duvara uygulayın. Rahatça boyama yapın kuruduktan sonra yavaşça bantları sökün.

Evet duvar boyama teknikleri için yazacaklarım bu kadar. Şekil çizmek ya da boyamak sizin hayal gücünüze bağlı ve sınır yok. Renkler ve zevkler tartışılmaz. Gösterdiğim tüm teknikler fazla masraf etmeden hatta evinizde ki malzemeleri kullanarak neler yapabileceğinizi göstermeye çalıştım. Başka tekniklerle görüşmek üzere…

Paylaşmak önemsemektir!

You May Also Like

About the Author: MertKaan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir